Zobacz również

Kret w ogrodzie – jak pozbyć się nieproszonego gościa?

Dodano: 2016-05-24 Przez: admin


 

Potrafią w jeden dzień zrujnować zachwycająco prezentujący się trawnik. Krety to zmora wielu z nas, ale warto pamiętać, że w gruncie rzeczy nie są szkodnikami i dodatkowo są też pod ochroną. Jak wobec tego można pozbyć się kretów?

 

Wśród właścicieli ogrodów krety nie mają zbyt dobrej sławy. Chociaż są w stanie zjadać owady żerujące na uprawach i spulchniać ziemię, to jednak niszczą również korzenie roślin, zjadają pożyteczne dżdżownice i pozostawiają po sobie niezbyt ładne kopce. Kredy zasiedlają przede wszystkim te działki, których gleba jest wilgotna, próchnicza, regularnie podlewana, dlatego też często konsekwencje ich działalności można zobaczyć w ładnie wypielęgnowanych ogrodach.

 

Zanim jednak przystąpisz do walki z kretem, pamiętaj o tym, że jest on objęty częściową ochroną gatunkową, to znaczy zwalczanie kretów możliwe jest jedynie w sytuacji, gdy występują one licznie, na przykład w ogrodach, na terenie obiektów sportowych, lotnisk, szkółek, rowach melioracyjnych czy wałach przeciwpowodziowych.

 

Istnieje wiele sposobów na wygonienie kretów z działki – Warszawa oraz inne większe miasta oferują również usługi firm zajmujących się ich profesjonalnym zwalczaniem, najczęściej poprzez stosowanie specjalnych pułapek i następnie wywożenie ich w oddalone miejsce. Poniżej przedstawiamy wybrane sposoby na zwalczanie kretów/

 

Sposoby na kreta:

 

Zatem jeżeli twoim problemem jest kret na działce, pamiętaj o tym, że masz przed sobą pełną gamę różnych skutecznych metod – zacznij od odstraszaczy i zasadzenia odstraszających roślin, a gdy to nie zadziała, przejdź na środki chemiczne, a w ostateczności zadzwoń po ekspertów.

 

 

 


Dodaj komentarz

Komentarze

Brak komentarzy