Zobacz również

Powiązane wpisy

Pokoje zagadek – gdzie można się bawić?

Dodano: 2016-07-11 Przez: admin


 
Moda na escape roomy, czyli pokoje zagadek zawitała teraz również do Polski. Jeżeli szukasz pomysłu na niecodzienną rozrywkę i chcesz przetestować swoją kreatywność i spostrzegawczość, warto z niej skorzystać. Czym są escape roomy i gdzie można je znaleźć?
 
Głównym celem gier typu escape room jest ucieczka z zamkniętego pokoju, dlatego też w naszym języku to pokoje zagadek. Pokoje te wzięły swoją zagadkę od gier komputerowych służących temu samemu celowi – gracz miał za zadanie tak pokierować losami swojego bohatera, aż ten wyjdzie z pokoju po wyszukaniu wskazówek i rozwiazywaniu rozmaitych łamigłówek. Teraz, każdy, kto lubi niecodzienne przygody może skorzystać z zabawy samodzielnie.
 
Escape roomy działają dzisiaj prawie w każdym większym mieście – można spotkać je w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu czy Łodzi, aby wspomnieć o kilku lokalizacjach. Ze względu na dużą popularność tego rodzaju rozrywki w planach są także następne. W związku z tym możesz bez problemu znaleźć takie pokoje zagadek, które będą mogły spełnić twoje oczekiwania.
 
Różnią się pomiędzy sobą nie tylko lokalizacją, ale również tematyką zabawy. Można także dopasować ją pod kątem swoich preferencji co do poziomu zaawansowania graczy oraz ich liczby, dlatego jeżeli masz tylko dwie osoby, w takim przypadku musisz zwrócić uwagę na te oferty, które wymagają co najmniej dwóch osób do zabawy.
 
Oczywiście, różnice dotyczą również cen zabawy w pokoje zagadek – zazwyczaj wynosi ona od 100 do 200 złotych niezależnie od liczby uczestników, dlatego w przypadku większej liczby osób cenę można podzielić na kilku z nich.
 
Jeżeli szukasz dobrych escape roomów, adresy możesz znaleźć najprościej przez internet – wystarczy tylko skorzystać z wyszukiwarki, aby móc znaleźć je w danej lokalizacji, a następnie bliżej zapoznać się z konkretną ofertą.
 
Gdy wobec tego masz ochotę na świetną zabawę, pomyśl o escape roomach – dzięki nich możesz przeżyć niezwykłą przygodę, która na pewno na długi czas pozostanie w twojej pamięci. Naprawdę warto!
 


Dodaj komentarz

Komentarze

Brak komentarzy